A „Legjobb női munkahely” díjról

A pályázó vállalatok elsőként két kategóriába sorolva indulhatnak a címért: 250 munkavállaló alatti és fölötti létszámmal működés. Az értékelési szempontok között az alábbiakat emelhetjük ki: a család és a munkahely összehangolása, a gyermekvállalást követően visszatérő anyák beilleszkedése, valamint az 50 év fölötti nők munkavégzésének támogatása, életpályájának segítése. 

Összességében elmondható, hogy a pályázó munkaadók elsősorban a kisgyermekes anyukák és az 50 éven túli nők foglalkoztatásával kapcsolatos megoldásokat keresik, azokat állítják fókuszba. 

A vállalati szándék mögött nyilván meg kell húzódnia egy központi állami családbarát szemléletnek, mely a gyermekvállalást tervező vagy már gyermeke(ke)t nevelő munkavállalókat támogatja a család(dá válás) és a munkavégzés összeegyeztetésében. A nemzetközi statisztikák alapján például jól látható az a tény, hogy amely országokban releváns segítséget kapnak a kisgyermekes nők a munka világába való visszatérésükhöz, ott a családalapítási folyamat nem reked meg az első megszülető gyermek érkezését követően. Az évekre előre látható és kiszámítható egzisztencia és stabilitás érthető módon kedvezően befolyásolja a gyermekvállalási kedvet és a nagycsaládok kialakulását.

(Forrás: hrportal.hu)