„Vidéki Nők Példaértékű Innovatív Vállalkozásai” Nemzetközi Konferencia

Tisztelt Hölgyeim és Uraim, Tisztelt Előadóink, Kedves Vendégeink!

Szeretettel köszöntöm Önöket a Magyar Női Unió Egyesület nevében, őszinte örömömre szolgál, hogy megtisztelték jelenlétükkel konferenciánkat és, hogy ez évi témánk a ?Vidéki Nők Példaértékű Innovatív Vállalkozásai? ilyen nagy érdeklődésre tart számot.

Kérem, engedjék meg, hogy bemutassam Önöknek és külön köszöntsem kedves előadóinkat, akik
munkájukkal, színvonalas beszédeikkel és előadásaikkal emelik konferenciák fényét:

  • Dr. Juhász Anikót, az agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkárt
  • Sáringer-Kenyeres Tamást, MNVH elnökét, 
  • Dr. Mezőszentgyörgyi Dávidot, Budapesti Corvinus Egyetem docensét, 
  • Dr. Ónodi Krisztina, (Neumann János Számítógép Tudományi Társaság, E-Társadalom, Szakosztály vezetőségi tagját) szakértőt 
  • Dr. Pócz Jánost 3B System Hungary Kft. vezető tanácsadóját 
  • HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség képviselőjét az Interreg V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program: CORD projekt és Követi Program keretében 
  • CORD Követeket

Valamint a Nagyköveteket és a Követségek képviselőit:

  • Hodosiné Márton Krisztina, Németországi Szövetségi Köztársaság Nagykövetsége o referens / Tudományos, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Osztály
  • Ivan Bušić, Horvát Köztársaság Nagykövetsége, miniszteri meghatalmazott
  • Babalwa Makwati, Dél-afrikai Köztársaság Nagykövetsége, Harmadik Titkár, Politikai részleg
  • HE Ashraf Elmoafi, Egyiptom Nagykövetsége, Nagykövet
  • Ingie Elsamanoudy, Egyiptom Nagykövetsége, Misszióvezető Helyettese
  • H.E. Alicia Corredera Morales, Kubai Köztársaság Nagykövetsége, Nagykövet
  • Kitti KENÉZ, Francia Nagykövetség, Gazdasági attasé, a budapesti Gazdasági Szolgálat szolgálatvezető-helyettese
  • Gretel Zoraya MATÍAS, Argentin Köztársaság Nagykövetsége misszióvezető-helyettes
  • Bubulina Krasniqi, Koszovói Köztársaság Nagykövetsége, tanácsos 

Itt szeretném megköszönni az Agrárminisztérium támogatását, mely lehetővé tette, hogy ez a konferencia immár 5. alkalommal létrejöjjön és, hogy biztosították számunkra ezt a gyönyörű helyszínt is. Az Agrárminisztérium és a Magyar Női Unió Egyesület évek óta közösen rendez sikeres szimpóziumokat. Az elmúlt évek pozitív visszajelzései igazolták, hogy nem hiába dolgozunk. 2019 júniusában is folytatjuk hagyományunkat, a Nőkkel foglalkozó konferencia sorozatot. 

Ebben az évben a Vidéki Nők Példaértékű Innovatív Vállalkozásai állnak a fókuszban. Konferenciánkat színesíti, hogy idén az Interreg V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program: CORD projekt és Követi Program keretében CORD követek kinevezése is rendezvényünk részét képezi. 

Tavaly zárult a Családok Éve Magyarországon, amely több százezer résztvevőnek kínált családi programokat. Idén 7 pontos Családvédelmi Akciótervet indított a Kormány, ennek keretében babaváró 

támogatást kapnak az első gyermeküket várók, családi otthonteremtésre még több forrás jut, bevezetésre kerül a nagycsaládosok autóvásárlási programja és a nagyszülői GYED, a négy- vagy több gyermekes édesanyák személyi jövedelemadó mentességet élvezhetnek a jövő évtől, illetve tovább fejlődik a bölcsődei rendszer is. A Magyar Női Unió 3 CsakPontban ténykedik Kalocsán, Tolnán és Nyugat-Nógrádban, segítve a kisgyermekes hölgyek munkaerőpiaci reintegrációját. 

A kormány által meghirdetett nagyszabású akciótervhez szeretne a Magyar Női Unió ezzel a konferenciával is csatlakozni, mert hiszünk abban, hogy a Vidéki Nők Példaértékű Innovatív Vállalkozásainak bemutatásával, és a jó gyakorlatok felmutatásával nagymértékben hozzá tudunk járulni ehhez a nem mindennapi, Európában is példaértékű kezdeményezéshez. 

Az MNU más szervezetekkel együtt, kéz a kézben teszi a dolgát. Együttműködő partnereink közé sorolhatjuk: Magyar Piacszövetkezet, KINCS, Szülők Háza Alapítvány, Együtt Európáért Alapítvány. 

Az MNU elkötelezett abban, és küldetésének tekinti, hogy minden olyan információt eljuttasson Nőtársainkhoz ? élőhelytől függetlenül -, mely segíti a fejlődést, a tanulást, megkönnyíti a munkavégzést és a vállalkozást, szélesíti a lehetőségeket, valamint hozzájárul a Családok életkörülményeinek jobbá tételéhez. 

Nemzetközi Konferencián vagyunk, így szeretnék néhány szót szólni a Magyar Női Unió nemzetközi szerepvállalásáról. Szoros együttműködésben állunk a FAO-val, (Food and Agriculture Organization of the United Nations, Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete), melynek fő feladata az élelmezésbiztonság megvalósítása. Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy 2019 januárjában megkaptuk a speciális konzultatív státuszt az ECOSOC-nál (Economic and Social Counsil, az ENSZ keretében működő Szociális Tanács), nagy megtiszteltetés ez számunkra. 

Október 15-e a Vidéki Nők Nemzetközi Napja, október 16-a pedig Élelmezési Világnap. Egyesületünk 2019-ben immár 6 alkalommal rendezi meg a Vidéki Nők Nemzetközi Napja konferenciát, sok szeretettel várjuk Önöket októberben Kalocsán Tolnán és Nyugat-Nógrádban. 

Az MNU régóta részt vesz a Copa Cogeca, Nők Innovatív Díjának népszerűsítésében és támogatásában hazánkban. Ezen a pályázaton 2016-ban Kujáni Olga bejutott az 5 legjobb díjazott közé, melyet az Európa Parlamentben hirdettek ki. Őszintén bíztatom Önöket, hogy 2020-ban nevezzenek Önök is erre a díjra. Részleteket a weblapunkon és facebook oldalunkon majd megtalálják. 

Zárógondolatként, hisszük, hogy felhasználva a nemzet és a föld adottságait, valamint az itt élő emberek erőforrásait és tudását, egy jobb és élhetőbb jövőt építhetünk. Hisszük továbbá, hogy amennyiben mi Nők is egyre jobban fel tudjuk használni az innováció adta széles lehetőségeket, akkor olyan kulcsot tudunk adni magunk és gyermekeink kezébe, mely hozzájárul a családjaink, ezáltal nemzetünk és egész Európa biztos alapokon nyugvó építésébe. Reményeim szerint ez a konferencia is ehhez járul hozzá 

Köszönöm megtisztelő figyelmüket. 

Budapest, 2019. június 7.
Batthyány – Schmidt Margit, MNU elnök